Niektóre z książek, które obecnie przekładam /przełożyłem

Przekładam. Bądź miły, proszę!

 

 

 

 

 

 

Poniżej znajdziesz fragmenty tłumaczeń następujących książek: 

 

1. Moje żywoty z upadłymi aniołami, Hitlerem i Jezusem
(Książka jest dostępna TUTAJ.)

 

2. Traumy uświadomione i nieuświadomione - i jak się z nich wyleczyć. Podręcznik towarzyszący książce "Moje żywoty z Lucyferem, Szatanem, Hitlerem i Jezusem. 
(Klikając w powższy tyuł przejdziesz do pliku z fragmentami książki i informacją o subskrypcji na tłumaczenie książki)

 

3. Uniwersalne klucze do duchowej wolności
(Książka jest dostępna TUTAJ.)

 

4. Jestem myślącym chrześcijaninem. Nauka i religia mogą się pojednać ponad dogmatami kościoła i materializmu
(Fragment książki i informacją o subskrypcji na tłumaczenie znajdziesz poniżej TUTAJ.)

 

5. Mistyczne nauczanie Jezusa
(Książka jest tłumaczona i jej fragment dostępny jest TUTAJ.) 

 

6. Wojownik pokoju
(Fragment książki znajdziesz poniżej.) 

 

7. Koany Jezusa
(już przetłumaczona i dostępna w sprzedaży; patrz TUTAJ.)

 

8. Minimum tego, co należy wiedzieć o życiu
48 rewolucyjnych odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące Ciebie, Życia i Wszechświata – wiedza, do której nie dojdziesz ani samodzielnie, ani z pomocą społeczeństwa.

 

 Wygląd okładki polskiego wydania.

 

Na okładce książki będzie można znaleźć następującą informację o jej zawartości:  

 

Jesteś przytłoczony rzeczywistością lub w niej zagubiony, albo też niezwykle ciekawy życia? Pragniesz głębokiej zmiany w swoim życiu, lecz nie wiesz czy jest ona możliwa lub jak jej dokonać?  

Ta cienka książka da ci zwięzłe, pełne sensu odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące życia. 

Dowiedz się, kim naprawdę jesteś i dlaczego tu jesteś – co da ci głębsze poczucie sensu i celu życia. 

Dowiedz się, jak zmienić swoje nastawienie i podejście do życia, dzięki czemu możesz zapanować nad swoim jego doświadczaniem. 

Dowiedz się, jak zmienić swoje wewnętrzne uwarunkowania i dzięki temu zmienić zewnętrzne okoliczności swego życia. 

Dowiedz się, gdzie możesz znaleźć szczęście, spokój umysłu i duchową pełnię – począwszy od DZISIAJ! 

Z otwartym umysłem odkryj sekret życia, którego nie uczono cię ani w domu, ani w szkole, ani na lekcjach religii.

 

Książkę możesz już nabyć TUTAJ.

 

 

 

* * * 

Jestem myślącym chrześcijaninem. Nauka i religia mogą się pojednać ponad dogmatami kościoła i materializmu

 

 

 

"Wyobraź sobie, 
że twoje obecne przeświadczenia
religijne są niepełne lub błędne.
Czy chciałbyś poznać prawdę?" 

 

Ta książka powstała dla rosnącej liczby ludzi, którzy albo odeszli od chrześcijaństwa, albo dla tych, którzy czują, że trudno jest być chrześcijaninem w coraz bardziej racjonalnym i naukowym społeczeństwie. Książka pokazuje, że rzeczywiście jest możliwym, aby być nowoczesnym, myślący człowiekiem, a zarazem znajdującym wartość wewnętrznych, duchowych nauk Jezusa. Prezentuje ona również drogę do przekroczenia stanu otwartej wojny między nauką a religią.

Książka rozpoczyna się od wyjaśnienia, jak przekształcić wątpliwości na temat religii w aktywa poprzez zrozumienie ludzkich potrzeb psychicznych. Dowiesz się z niej, w jaki sposób wątpienie jest rzeczywiście znakiem, iż wyrastasz z niższych potrzeb bezpieczeństwa i rośniesz ku wyższym potrzebom samorealizacji. Uznając to za zdrowy rozwój, możesz przejść od opartego na lęku do opartego na miłości nastawienia do religii. Nawiasem mówiąc, Jezus pragnął, aby ci, którzy chcą Go naśladować mieli takie właśnie podejścia.

Książka wyjaśnia następnie, jak zasypać przepaść między naukowym i religijnym postrzeganiem świata, wyjaśniając jak, w rzeczy samej, w najnowszych odkryciach nauki zaistniało miejsce dla Boga. Książka opisuje dalej, jak kwestionować mentalne "święte krowy" tak w oficjalnym chrześcijaństwie jak i w materialistycznej nauce, dzięki czemu można rozwinąć mające sens postrzeganie świata, odpowiadające na pytania dotyczące pochodzenia i celu życia. Obejmuje to ukazanie ile z odkryć nauki, w istocie, potwierdza, a nawet zwiększa duchowe postrzeganie świata.

Niniejsza książka zgłębia również problem jak można pogodzić ewolucję życia na Ziemi z duchowym postrzeganiem świata. Wyjaśnia ona, w jaki sposób odkrycie bezpośredniego związku pomiędzy świadomością a materią dosłownie udowadnia, że ​​istnieje duchowy aspekt życia. Zatem nie jest już racjonalnym i naukowym zjawisko, że nauka ignoruje świadomość. Głębsze zrozumienie świadomości może de facto wypełnić przepaść między duchowością i nauką.

Wyjaśnia ona następnie, w jaki sposób zasada nieoznaczoności w fizyce udowadnia istnienie wolnej woli, co oznacza, że ​​Bóg nie stworzył naszych nieszczęść i nie uratuje nas od nich. Sami musimy odczynić to, co uczyniliśmy poprzez nauczenie się świadomego, zamiast nieświadomego, używania twórczych mocy naszych umysłów. I to jest właśnie to, co okazuje się, iż Jezus przyszedł, aby nas nauczyć – kiedy prawdziwe zrozumiemy jego nauki.

Wreszcie, książka opisuje sposób, w jaki chrześcijaństwo można wnieść w dwudziesty pierwszy wiek poprzez zwrócenie jego zainteresowania na samorealizację człowieka zamiast na zewnętrzne zbawienie. To przemieni i chrześcijaństwo w zjawisko bazujące na miłości i uczyni z niego wspólnotę bez konfliktów tak z innymi religiami jak i nauką. Stanie się ono także ruchem, który pomoże ludziom zintegrować umysł Chrystusa we wszystkich dziedzinach życia, przywracając tym samym ludziom Jezusa i jego prawdziwe nauki.

Inspirująca i przełomowa książka dla wszystkich zainteresowanych głębszym zrozumieniu nauk Jezusa, relacji między nauką a religią i sposobem uczynienia chrześcijaństwo bardziej znaczącym dla współczesnych ludzi. 

 

 

 

Drogę do dalszych części książki wskażę Ci pod koniec naszej wędrówki po witrynie, u dołu tej strony.

 

 

* * *

Wojownik pokoju 

 

 

 Wygląd okładki oryginału

 

Od autora: Ta książka, jako opowieść jest równie zabawna, co angażująca, ale przede wszystkim prezentuje ona kompendium nauk /.../ o tym jak wstąpić na ścieżkę duchową i przezwyciężyć dualizm. Jest to wielka księga dla tych, którzy pragną osiągnąć oświeceniae ale również dla dzielenia się nią z ludźmi z różnych środowisk. 

 

Oto jedna z najbardziej inspirujących, prowokujących myślenie i podnoszących na duchu opowieści wszechczasów.  

Młody człowiek idzie na wojnę – myśląc, że walczy w służbie Bogu i narodowi. Na froncie traci nogę i wraca, jako fizyczny i psychiczny kaleka. Żywi w sobie gniew do wszystkich i wszystkiego, czując się oszukany do pójścia na wojnę przez Machinę, która kontroluje świat i eksploatuje ludzi, póki nie zostaną zniszczeni.  

Żołnierz zostaje przygarnięty przez duchowego mistrza, który pomaga mu dostrzec, że jedynym sposobem, aby uwolnić się od Machiny jest zapanowanie nad własnym umysłem.

Z jego pomocą żołnierz podejmuje serię kroków w wędrówce w głąb siebie samego, co pomaga mu pogodzić się z samym sobą i odkryć cel swego życia. Mistrz prezentuje szeroki zakres wyzywających nauk o tym, dlaczego narody angażują się wojny i dlaczego ludzie się z tym godzą. Wyjaśnia, dlaczego pokoju na świecie nie można osiągnąć przez zmienianie innych, a jedynie przez zmianę siebie samego.  

"Osobisty pokój jest skutkiem samoopanowania. Pokój światowy będzie efektem samoopanowania osiągniętego przez krytyczną masę ludzi.”  

(Fragmenty)  

 

* * *

 

Rodział 1 

Niechętny uczeń 

 

Pierwsze spotkanie wojownika z mistrzem 

Drogą maszeruje żołnierz. Ma naostrzony miecz i umysł gotowy do walki. Na swej drodze spotyka mistrza i jego ucznia. Mistrz pyta: „Synu, dokąd maszerujesz z taką ognistą determinacją?”. 

Żołnierz odpowiada: Wróg zaatakował nasz naród. Zabił wielu moich rodaków, zburzył dwa z naszych najwyższych budynków i zabrał nam pokój. Idę zniszczyć wroga i przywrócić pokój! 

Mistrz pyta: Synu, jeśli wróg zabrał pokój przemocą, to jak więcej przemocy może go przywrócić? 

Żołnierz  oświadcza: Nie ma innego sposobu. Kiedy wróg zostanie zniszczony, pokój zostanie przywrócony! 

Mistrz mówi: Mój synu, czuję, że masz w sercu niepokój. Wypełnione jest ono gniewem i nienawiścią do wroga. A może to gniew i nienawiść zburzyły pokój? 

Żołnierz odpowiada: To wróg wywołał gniew. Kiedy go zniszczę, nienawiść ustanie i mój pokój powróci! 

Mistrz próbuje ponownie: Mój synu, jeśli wróg jest przyczyną twego gniewu, w takim razie rządzi on twym wewnętrznym światem. Może powinieneś wpierw pokonać wroga wewnętrznego, zanim ruszysz do boju z wrogiem zewnętrznym? Może powinieneś najpierw znaleźć pokój w swym sercu, zanim spróbujesz zaprowadzić pokój na świecie? 

Żołnierz oświadcza: Nie zaznam pokoju, dopóki wróg nie zostanie zniszczony! I, nie oglądając się za siebie, kontynuuje swój marsz. 

Mistrz uśmiechnął się łagodnie i wznowił swą wędrówkę. Jego uczeń wykrzyknął: Panie, on nie zrozumiał twojej mądrości i poszedł na własną zgubę! Dlaczego się tym nie przejmujesz? Pobiegnijmy za nim i ocalmy go od niego samego! 

Mistrz odpowiada: Mój Drogi, jeśli nauczam wewnętrznego pokoju, to jakże mogę pozwolić, by mój własny pokój został zburzony przez kogoś, kto odrzuca moją naukę? 

Ponadto, choć jego ciało może zostać zniszczone, jego dusza będzie żyć. Pewnego dnia będzie miała ona dosyć ustanawania pokoju przez walkę z zewnętrznymi wrogami. Odkryje wewnętrznego wroga i w końcu odkryje wewnętrzne źródło pokoju. 

Choć możemy próbować pomagać innym przerabiać ich życiowe lekcje, nigdy nie wolno nam ich zmuszać. 

Pokoju nie da się zaprowadzić siłą. Konflikt jest brakiem pokoju. Pokoju nie można ustanowić przez usunięcie konfliktu. Zewnętrzny pokój można ustanowić tylko poprzez pokój wewnętrzny. 

Jedynym sposobem by ustanowić pokój to samemu być pokojem, wszędzie tam, gdziekolwiek go brakuje. Zacznij od siebie, mój Drogi Uczniu!   

 

Drugie spotkanie wojownika z mistrzem 

 


 - Jak śmieszną masz szatę! - O, dziękuję!
Obrona przed atakiem jest pierwszym aktem wojny. Ćwicz się w odpowiadaniu na atak miłością.

Ilustracja zapożyczona z strony internetowej Byron Kathie.

 

Drogę do rozdziału 15 książki
Dlaczego narody angażują się w wojny?
wskażę Ci pod koniec naszej wędrówki po witrynie, u dołu tej strony.  

 

Powyższe teksty mogą być publikowane w Internecie i periodykach za podaniem ich źródła oraz nazwiska autora i tłumaczy i po kontakcie z nimi. W tekstach nie można dokonywać żadnych zmian bez ich wiedzy i zgody.  

 

 

 P.S.
A tak wygląda okładka mego przekładu na szwedzki książki "Munimum tego, co należy wiedzieć o życiu". 


Jeśli masz rodzinę, przyjaciół lub znajomych znających język szwedzki, to poleć im ją. Może on stać się książką ich życia. Można ją nabyć TUTAJ.

Sedecznie pozdrawiam! Paweł

 

 

Drogi Przyjacielu, zanim poproszę Cię o podzielenie się ze mną wrażeniami z Twej wędrówki po witrynie w Księdze Gości, pragnę zaprosić Cię do odwiedzenia innej witryny, która zawiera kontynuację powyższych treści oraz wiele więcej ekscytujących przekładów z Kima Michaelsa.

Jej nazwa: Towarzystwo Kima Michaelsa.